HOTEL & SPA  AUMEISTERU STAĻĻI


Aristokrātiski cēla vieta skaistām lietām 21. gadsimtā

Cilvēki, kuri atbrauc uz Aumeisteru muižu, aizmirst par vārdiem: steiga, stress, rūpes, problēmas, ikdienišķums, smagums. Ir sajūta, ka esi šajā diženajā vietā viens, tikai attālas norādes liecina - arī te ir dzīve.  


Majestātiskie muižas parka koki, kas dod spēku un pārliecību, meditācijas pļava, kurā sēdi pie galda un lūkojies, kā ganās govis, saules riets, kas iekrīt mežā kā zemes klēpī, ko redzi no paša augšas, kalna galā, kur rudzos rudzupuķes raibina acis, dīķis - Dieva azote, kurā peldies kails, jo šodien esi tikai tu. 


Laipni lūgti nākotnes vīzijā  Hotel & SPA Aumeisteru Staļļi.
Staļļu ēkas komplekss paredzēts kā intīma, dizaina viesnīca, ar vienpadsmit numuriem. Būs īpašs telpu tīkls, kas nodrošinās guļamvietas lielu svinību gadījumos.

Moderni dizaina numuri ar visaugstākās klases komfortu un estētisku baudījumu, sākot no apartamentiem beidzot ar izsmalcinātiem dekoriem, un, protams, izcila virtuve – būs garantēti svētki katram, kas ieradīsies Aumeisteros. 


Restorāns, SPA komplekss ar trim pirtīm, kā arī rituālo pirti, plašs, mirdzošs baseins, bibliotēka – īpaša vieta virs centrālās zāles – Manēžas, kas paredzēta lieliem pasākumiem. 


Projekta arhitekti un interjeristi: Zane Tetere, Dins Vecāns, Jūlija Skobelkina. 3D vizualizācijas: Sergejs Zarovnijs  www.openad.lv


Šobrīd notiek tehniskā projekta izstrāde.
Projekta nolūks  - atdzīvinās šo vietu, izcelt šo pērli  ar mūsdienīgu vērienu un intīmu eleganci. Ja kādam šis valdzinošais projekts ir radījis interesi, esiet aicināti piebiedroties projekta realizācijā...

 


Plānojumi
 
Atrašanās vieta

MUIŽAS STAĻĻU ĒKAS


Emīla fon Vulfa iecere bija izveidot tādu šķirnes zirgu audzētavu, lai uzvarētu vispasaules nozīmīgākajās sacensībās. Aumeisteros tika audzēti zirgi, ar tiem notika izjādes, tāpēc viens no interesantākajiem muižas ēku kompleksiem ir - Stallis, Manēža, Kučiermāja, Ratnīca. 

Muižas staļļu ēku vērtība: daļa ēku ir ar samērā niecīgiem bojājumiem, daļa – ar nelieliem, ir – kas paredz rekonstrukcijas un restaurācijas nopietnus darbus ar nopietniem ieguldījumiem, jo pēc ekspertu slēdziena: vēlams atjaunot visu staļļu kompleksa ēku lokālā ansambļa vienotībā.

Muižas staļļu ēku arhitektoniskais un amatnieciskais mantojums: ēku kolorītās fasādes, oriģināli pārsedžu, durvju, logu aiļu, kāpņu, grīdas utt. risinājumi. Ir vienības, kā, piemēram, Ratnīcas vārtu vērtnes, kas ir ļoti vērtīgas, jo ir vairāk kā 130 gadus vecas, ar augstu izgatavošanas kvalitāti, kas tāds Latvijas būvgaldniecības izstrādājumu piedāvājumā muižas ansambļos ir reti sastopams. Viss staļļu ēku komplekss pārsteidz ar vērienīgumu, apjomu, oriģināliem tehniskiem un estētiskiem risinājumiem, augstu darba un materiālu kvalitāti. Bet pati galvenā, valstiski nozīmīgā vērtība – autentiskums.


VĒSTURE


Aumeisteru muižas ēkas ir valsts arhitektūras pieminekļi, muižas parks – valsts aizsargājamais dabas objekts, Aumeisteru muiža, līdz ar tās atjaunošanu, mūsdienās ieguvusi kultūrvēsturisku nozīmi.  

Pirmās ziņas par Aumeisteru muižu  attiecināmas uz 1533. gadu. 1737. gadā ar ķeizarienes Annas atļauju muižu nopērk majors Johans fon Vulfs, kas kļūst par vienu no bagātajiem Vidzemes guberņas muižniekiem.  Līdz Latvijas valsts dibināšanai Vulfu dzimta ne uz brīdi neizlaiž Ziemeļvidzemes dārgumu no savām rokām.  

Ievērojamākais un ietekmīgākais no fon Vulfa dzimtas bija Heinrijs Adolfs fon Vulfs ( 1765. – 1843.), ar kura vārdu saistāms Aumeisteru muižas varenības uzplaukums. Adolfa skaistā darba turpinātājs – Emīls fon Vulfs ( 1840. – 1910.) 

Līdz mūsdienām saglabājušās pils jeb kungu mājas vecums ir apmēram 200 gadi. Aristokrātisks un dižs atvēziens – par to vēsta vēsturiskās liecības un arhitektūra, kas par spīti laikam, kariem, cilvēku destruktīvajām darbībām, tomēr pasargājušas bijušās godības apliecinājumus. Senās arhitektūras baudītājiem īpašu prieku sagādā unikālā, vizuāli efektīvā, labi saglabājusies pārvaldnieka māja, kas celta nedaudz vēlāk. Pārvaldnieku māja nav daudz mainījusies, tās izcilās formas, izpildījums un amatnieku meistarklases pārsteidz joprojām. 

Progresīva domāšana veicināja Aumeisteru ekonomisko uzplaukumu. Muižas komplekss paplašinājās: staļļi, manēža, ratnīca, kučiera māja, pulksteņklēts, labības klēts, nedaudz tālāk no centrālās daļas: bijušais pagasta nams, pasts, ārpus muižas centrālās daļas – kalpu mājas, tvaika dzirnavas un Baznīca, no kuras gan mūsdienās palikušas tikai drupas, bet, atrodoties Aumeisteru augstākajā daļā, joprojām nes svētību pār šo skaisto vietu. Un, protams, fon Vulfu dzimtas kapenes – vēl viens vēsturisks piemineklis tā laika diženumam un cilvēka īslaicīgumam, kas apliecina – ir tādi cilvēka darbi, kas tiek nesti mantojumā cauri gadsimtiem. Tāpat kā Aumeisteru parks ar muižas dīķi.  Parka vecums ir 100 – 160 gadi.  

Lai gan progress un laiku, varas maiņas ieviesa savas korekcijas, Aumeisteru muižas teritorija ir padomju mantojuma neskarta. Nav bijušo lielsaimniecību ēku vraki, dzelzsbetona aizgājušo laiku spoki, kas daudzviet Latvijā bojā ne vienu vien ainavisku vidi. Saglabājot savu unikalitāti -  Latvijas daba ar vārdiem neizstāstāmo lauku burvību kopā ar vēsturiskās aristokrātijas diženuma pieskārienu, Aumeisterus padara par miera, skaistuma un baudas oāzi.